Gizlilik ve Kişisel Verilerin Korunması Politikası

Bu sitenin sahibi Takeda İlaç Ticaret Limited Şirketi'dir (bundan sonra “Takeda İlaç” olarak anılacaktır). İşbu Çevrimiçi Gizlilik ve Kişisel Verilerin Korunması Politikası, bu site üzerinden sunabileceğiniz veya siteyi kullanımınız sırasında elde edebileceğimiz kişisel verilerinizin toplanması, kullanımı ve açıklanması ile ilgili uygulamaları size açıklamak amacıyla tasarlanmıştır. Bu sitede toplanan kişisel veriler ile ilgili olarak 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında veri sorumlusu Takeda İlaç’dır. Lütfen bu siteyi kullanmaya veya bu siteye bilgi göndermeye başlamadan önce işbu Çevrimiçi Gizlilik ve Kişisel Verilerin Korunması Politikasının tamamını okuyun.

Bu siteyi kullanımınız ve görüntülemeniz ile ilgili Hüküm ve Koşullar bulunmaktadır.


Bu Site Hakkında

Size en güncel doğru ürün ve kaynak bilgilerini sunmaya yönelik çabalarımız doğrultusunda site içeriğini geliştirmek için çeşitli uzman kaynaklarını ve araştırmalarını kullanmaktayız.

Bu politikayı kabul etmiyorsanız lütfen bu siteyi kullanmayın. Değişiklikler için lütfen bu sayfayı düzenli olarak kontrol edin.


Çocuklar Hakkında

Genelde bu sitede çocuklardan bilinçli olarak bilgi toplamamaktayız. Ebeveynlere çocukları ile internet kullanımları ve internet sitelerinde açıkladıkları bilgiler hakkında konuşmaları ve onları gözetim altında tutmalarını öneririz.

Bazı durumlarda çocukları içeren işlemler olabilmektedir ve bu sitenin reşit olmayanlar tarafından kullanılması amaçlanmamış olmakla birlikte bir çocuk hakkında kişisel bilgi sunma fırsatına sahip olabilirsiniz. Bu bilgiler sadece talep edilen hizmetlerin sunulması için kullanılacaktır ve başka bir amaçla kullanılmayacaktır.


Topladığımız Bilgiler ve Nasıl Topladığımız

Adınızı vermeksizin siteyi ziyaret edebilir ve içeriğin çoğunu görüntüleyebilirsiniz, ancak sizden bilgiler toplayabiliriz.

Sitemizde topladığımız bilgiler şu üç kategoride yer almaktadır: (1) Sunduğumuz kişisel veriler, (2) sitemizde dolaştığınız süre boyunca toplanan kümülatif bilgiler ve (3) alenen veya ticari olarak sunulan bilgiler.


Kişisel Verilerin Toplanması ve İşlenme Amacı

Bu site aracılığıyla, ancak e-mail listemize üye olmanız halinde, adınız, soyadınız ve e-mail adresiniz, bize sunduğunuz şekilleriyle kaydedilecek ve saklanacaktır. Bu veriler sadece sizi sitede yer alan konular ile ilgili gelişmelerden haberdar etmek için kullanılacaktır.


Diğer Bilgilerin Toplanması

Bir İnternet sitesi üzerinde dolaştığınız sırada bazı bilgiler dolaşımsal veri toplama gibi çeşitli teknolojiler ve araçlar kullanılarak pasif şekilde (siz etkin bir şekilde bilgi sunmasanız da) toplanabilir. Bu sitede İnternet Protokolü (İP) adresleri kullanılabilir. Bir İP adresi, internete erişebilmeniz için internet servis sağlayıcınız tarafından bilgisayarınıza atanan bir numaradır. Sunumuz ile yaşadığınız sorunları teşhis etmek, kümülatif kişisel tanımlayıcı olmayan bilgileri raporlamak, sitemize bağlanırken bilgisayarınız için en hızlı yolu tespit etmek ve siteyi yönetmek ve geliştirmek amacıyla İP adresinizi kullanırız.


Ayrıca tanımlama bilgileri ve benzer teknolojiler yoluyla da bilgi toplamaktayız. Bir "çerez", bir internet sitesinin hakkınızdaki bilgileri ve tercihlerinizi anımsamak ve sizi siteyi tekrar ziyaret ettiğinizde tanımak amacıyla bilgisayarınıza gönderdiği bir bilgi parçasıdır. Çerezler, yapıları itibarıyla e-posta adresinizi ya da tanımlanmanızı sağlayacak diğer bilgilerinizi bize bildirmez. Ancak içeriğin kişiselleştirilmesine yardımcı olmak için bu bilgileri sizden veya sizin hakkınızda toplanan diğer bilgilerle birleştirebiliriz.


"Web işaretçileri" (internet sekmeleri, tek pikselli GIF'ler/PNG'ler, net GIF'ler/PNG'ler, görünmez GIFler/PNG'ler ve 1'e 1 GIF'ler/PNG'ler olarak da bilinir) tanımlama bilgilerinden daha küçüktürler ve İnternet sitesine ziyaretçinin bilgisayarıyla ilişkili İP adresi, tarayıcı tipi gibi sunucu bilgilerini belirtirler. Bu sitede bazen Web İşaretçileri kullanılabilir.


"Dolaşım verileri" ("günlük dosyaları," "sunucu günlükleri," ve "tıklama akışı" verileri) site içeriğini geliştirmek, pazar araştırması ve ziyaretçilere bilgi iletmek amacıyla sistem yönetiminde kullanılmaktadır. Bu sitede bazen dolaşım verileri kullanılabilir.


Kişisel Verilerin Üçüncü Kişilere ve Yurtdışına Transferi

Kişisel verilerinizi işbu Çevrimiçi Gizlilik ve Kişisel Verilerin Korunması Politikasına uygun davranmayı taahhüt eden dünya çapındaki bağlı kuruluşlarımıza açıklayabiliriz. Ayrıca, kişisel verilerinizi içinde bulunduğunuz ülkenin dışında, başka ülkelerde bulunan ve sizinkinden farklı kanun ve yönetmeliklere sahip olan (i) işbu Çevrimiçi Gizlilik ve Kişisel Verilerin Korunması Politikasına uygun davranmayı kabul etmelerini şart koşacağımız ve faaliyetlerimizi desteklemekte kullandığımız yüklenicilere (örn. ikmal hizmetleri teknik destek teslimat hizmetleri pazar araştırması tedarikçileri ve malı kurumlar); (ii) işbu site ile ilgili faaliyetlerin satışı, devri veya başka bir şekilde temliki ile bağlantılı olarak işbu Çevrimiçi ve Kişisel Verilerin Korunması Gizlilik Politikasına uygun davranmasını şart koşacağımız alıcılara veya (iii) geçerli kanunların, mahkeme kararlarının veya uygulanabilir mevzuatın gerektirdiği şahıslara açıklayabiliriz.


Kişisel Bilgilerin Elde Tutulma Süresi

Kişisel bilgiler meşru ticari ihtiyaçlarımızın yerine getirilmesi veya bilginin toplanma amaçları için gerektiği veya kanunen gerektiği süre boyunca saklanacaktır.


Kişisel Verileriniz ile İlgili Haklarınız:

Kişisel verileriniz ile ilgili aşağıdaki haklara sahip bulunmaktasınız:

  • Kişisel verilerinizin işlenip işlenmediğini öğrenme, işlendiğine ilişkin bilgi talep etme,
  • Kişisel verilerinizin işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme,
  • Kişisel verilerinizin aktarıldığı üçüncü kişileri bilme,
  • Kişisel verilerinizin eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini talep etme, bu hakkınızı kullanmanız halinde bu durumun kişisel verilerinizin aktarıldığı üçüncü kişilere de bildirilmesini isteme,
  • Kişisel verilerinizin işlenme nedenlerinin ortadan kalkması halinde kişisel verilerinizin silinmesini veya yok edilmesini isteme, bu hakkınızı kullanmanız halinde bu durumun kişisel verilerinizin aktarıldığı üçüncü kişilere de bildirilmesini isteme,
  • Elde ettiğimiz bilgilerin otomatik sistemler ile analizi yoluyla hakkınızda ortaya çıkan sonuca itiraz etme ve zarara uğramanız halinde tazminat talep etme.

Yürürlükteki mevzuattan kaynaklanan yükümlülükler saklı kalmak kaydıyla, sahip olduğunuz bu hakları istediğiniz her zaman ve en uygun şekilde kullanabileceğinizi taahhüt ederiz. Bunun için işbu Çevrimiçi Gizlilik ve Kişisel Verilerin Korunması Politikasının sonunda yer alan iletişim bilgileri aracılığıyla bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir


Güvenlik

Bilgilerinizi bilgisayarınızdan sitemize ilettiğiniz sırada kişisel olarak tanımlayıcı bilgileri korumak için ticari açıdan makul adımları atmakta ve bu bilgileri kaybolma, istismar, yetkisiz erişim, ifşa. değiştirilme ve silinmeye karşı korumaktayız. Ancak internet üzerinden gerçekleştirilen hiçbir iletimin %100 güvenli veya hatasız olmayacağını unutmamalısınız.


Tebligat Prosedürleri

Kişisel verilerinize erişilmesine, bunların kaybolmasına veya yetkisiz bir üçüncü şahıs tarafından çalınmasına yol açabilecek bir olay veya ihlal halinde Takeda İlaç, kanunların gerektirdiği ölçüde size haber vermek için elinden gelen makul ticari gayreti gösterecek ve erişilen/ifşa edilen kişisel olarak tanımlayıcı bilgilerin ne olduğunu bize sunduğunuz iletişim bilgilen yoluyla veya başka makul yöntemlerle size bildirecektir.


Diğer İnternet Sitelerine Bağlantılar

Bu site başka İnternet sitelerine bağlantıları veya referansları içerebilir. Diğer İnternet sitelerinin kontrolümüzde bulunmadığına ve her halükarda işbu Çevrimiçi Gizlilik ve Kişisel Verilerin Korunması Politikasının o İnternet siteleri için geçerli olmadığına lütfen dikkat edin. Ziyaret ettiğiniz her İnternet sitesinin gizlilik politikasını okumanızı öneririz. Bu diğer İnternet sitelerinin içeriklerinden sorumlu değiliz ve bunlara kefil olmamaktayız. Herhangi bir şekilde bu tür İnternet sitelerinden aldığınız bilgilere güvenerek hareket etmeniz halinde bunun riskini kendiniz üstlenmektesiniz.


Bize Nasıl Ulaşabilirsiniz / Mesuliyet

İşbu Çevrimiçi Gizlilik Politikası veya işbu sitedeki bilişim uygulamaları hakkında herhangi bir sorunuz, görüşleriniz veya endişeleriniz bulunduğu takdirde veya yukarıda yer alan haklarınızdan birisisini kullanmak istediğiniz takdirde bize aşağıdaki adresten ulaşabilirsiniz:


Takeda İlaç Sağlık Sanayi Ticaret Limited Şirketi

River Plaza Büyükdere Cad. Bahar Sok. No:13 Kat:24

34394 Levent İstanbul / Türkiye

Tel: +90 212 401 82 00

Faks: +90 212 401 83 99

Email: tr.info@takeda.com


FERAGAT

Bu internet sitesindeki bilgilerin sitede yer alan hastalıklar bakımından yararlı ve bilgilendirici olması amaçlanmıştır. Takeda İlaç, internet sitesine eklendikleri sırada bilgilerin doğruluğunu temin etmek için tüm makul özeni gösterecektir.

Ancak bilgilerin doğruluğunu Takeda İlaç'in garanti edemeyeceğine ve bu bilgilere güvenilmesi nedeniyle karşılaşılabilecek hiçbir kayıp veya zarardan yükümlü olmayacağına lütfen dikkat edin. Bilgiler Takeda İlaç tarafından herhangi bir zamanda değiştirilebilir.

Takeda İlaç, Takeda İlaç internet sitesinde kendisine bağlantı sunulan diğer hiçbir ınternet sitesinin içeriği hakkında sorumluluk kabul etmemektedir.

İşbu ınternet sitesinin telif hakkı Takeda İlaç’a aittir. Diğer tüm fikri mülkiyet hakları saklıdır.


YASAL BİLDİRİM

Takeda İlaç Ticaret Limited Şirketi ("Takeda İlaç") internet sitesinin bu kısmına gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz.


ÖNEMLİ: Lütfen bu bildiriyi dikkatle okuyun. Bu bildiri, siteyi görüntüleyen tüm şahıslar için geçerlidir ve kim olduğunuza ve nerede yaşadığınıza bağlı olarak haklarınızı etkileyebilir. Siteyi her ziyaret ettiğinizde bu bildiriyi tümüyle okumalısınız. Sitenin bazı kısımlarının görüntülenmesi bazı ülkelerde kanunlara aykırı olabilir.


Bu internet sitesindeki bilgilerin sitede yer alan hastalıklar ile ilgili olarak yararlı ve bilgilendirici olması amaçlanmıştır, ancak bu bilgiler "olduğu haliyle" sunulmaktadır ve hiçbir açık veya üstü kapalı garantide bulunulmamaktadır. Takeda İlaç internet sitesine eklendikleri sırada bilgilerin doğruluğunu temin etmek için tüm makul özeni gösterecektir ancak bunların doğruluğunu garanti edememektedir ve bilgilerin güncellenmesi ile ilgili hiçbir sorumluluk üstlenmemektedir. Ayrıca Takeda İlaç, işbu internet sitesinde yer alan bilgilerin doğruluğu, tamlığı, kullanımı veya güvenilirliği ile ilgili hiçbir yükümlülük kabul etmemektedir. Bilgiler Takeda İlaç tarafından herhangi bir zamanda değiştirilebilir.


Sitedeki bazı bilgiler belirli tarihler için geçerli olabilir. Sitede yer alan belgelerde veya sunumlardaki tarihe bağlı tüm bilgiler ilgili belge veya sunumların veya ilgili kayıtların ilk yayınlandıkları tarihte meydana gelen olaylar ve durumlar için geçerli olarak kabul edilmelidir. İşbu sitedeki hiçbir husus Takeda İlaç plc'nin menkul kıymetlerine yatırım yapılması veya bunların alınıp satılmasına yönelik bir davet veya teklif veya Takeda İlaç ya da herhangi bir iştirakinin sitenin bu kısmını kullanan bir kişi ile sözleşme imzalama talebini teşkil etmemektedir.


Bu internet sitesindeki bilgiler Takeda İlaç'in ürünlerine yönelik doğrudan veya dolaylı atıfları içerebilir ancak bunlar tam olarak kabul edilmemeli ve tıbbı uzman tavsiyesi yerine kullanılmamalıdır. Daima bir ürünün tam kullanma talimatı ve önemli güvenlik bilgilerinin en yeni sürümlerine başvurun. Takeda İlaç, sağlık sorunlarını tek başınıza yönetmenizi tavsiye etmemektedir. Sağlık ile ilgili herhangi bir sorunuz olduğu takdirde lütfen derhal doktorunuzu veya başka bir sağlık uzmanını arayın ya da ziyaret edin. Burada okuduğunuz bir şey nedeniyle tıbbi tavsiye almayı asla ihmal etmemeli ve geciktirmemelisiniz.


İnternet sitesinde zaman zaman üçüncü şahısların internet sitelerine köprü bağlantılar sunulabilmektedir. Takeda İlaç, bu tür diğer sitelerde yer alan hiçbir bilgi veya görüşten sorumlu değildir ve bunlarla ilgili yükümlülük kabul etmemektedir. Takeda İlaç'in bu tür siteler üzerinde kontrolü bulunmaması nedeniyle ve bunların içeriği Takeda İlaç'e bildirilmeden değiştirilebildiği için bu şekilde erişilen bilgilerin doğruluğunu ve ilgili siteden indirilen yazılımların virüs ya da başka herhangi bir yıkıcı yapıdaki nesne içerip içermediğini kontrol etmek site kullanıcısının sorumluluğundadır. Takeda İlaç ve iştirakleri, bu şekilde indirilen herhangi bir malzemeden kaynaklanabilecek hiçbir kayıp, hasar, masraf veya yükümlülük bakımından hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir.


TELİF HAKKI

İşbu internet sitesinin telif hakkı Takeda İlaç Ticaret Limited Şirketi’ne aittir ve bu site, Takeda İlaç grubu şirketleri için hizmet sağlamaktadır. Diğer tüm fikri mülkiyet haklan saklıdır. Takeda İlaç işbu ınternet sitesinde yayınlanan materyalleri yalnızca ticari olmayan kullanımınız için ve bu tür tüm materyal kopyalarında tüm telif hakkı ve diğer mülkiyet bildirilerinin korunması kaydıyla kopyalamanıza izin vermektedir.